Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
To było prawdziwe święto muzyki smyczkowej
data: 11.07.2022

Za nami pierwsza edycja festiwalu „Elbląg Music Masterclass”, czyli letniego święta muzyki smyczkowej. W niedzielę (10 lipca) w Galerii El odbył się koncert finałowy.

Podczas festiwalu mogliśmy usłyszeć muzyków młodego pokolenia, jak również profesorów najwybitniejszych europejskich uczelni. Było to święto muzyki smyczkowej (i nie tylko), jakiego nie znała północna Polska. Wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną i zaproszonymi gośćmi mogliśmy odbyć muzyczną podróż śladami kompozytorskich klasyków z najwyższej półki.

- Było to dziesięć dni przepełnionych muzyką i emocjami. Łącznie odbyło się aż osiem koncertów, w których zaprezentowali się zarówno uczestnicy, jak i wykładowcy. "Elbląg Music Masterclass" to również konkurs. Spośród wszystkich uczestników festiwalu wyłoniono troje najlepszych, którzy zaprezentują się dzisiaj - usłyszeliśmy podczas zapowiedzi niedzielnego koncertu.

Laureatami „Konkursu Młodego Wirtuoza” zostali: Kaja Rudnicka (skrzypce), Krzysztof Pietkiewicz (skrzypce), Sanziana Cristiana Mandrut (skrzypce), a także dyrygenci: Andrzej Mandryka, Szymon Brylski i Hanna Derej. W programie koncertu znalazły się utwory: Ludwiga van Beethovena i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

partnerzy i sponsorzy
newsletter